fbpx
+

Jak správně vybrat sluneční či dioptrické brýle?

Pro Vaši lepší orientaci Vám stručně představujeme zásadní pravidla správného výběru brýlí. To, jak brýle vypadají a jestli se vám líbí je jistě velká priorita. Při výběru je ale důležité řídit se také tvarem Vašeho obličeje.

PRO KULATÝ OBLIČEJ jsou nejlepší volbou hranaté brýle. Obdélníkové obruby doporučujeme ideálně s výraznými liniemi, které vizuálně zjemní vaše lícní kosti. Poloviční obruby jsou skvělou volbou pro vizuální prodloužení obličeje.

PRO HRANATÝ OBLIČEJ jsou naopak ideální brýle kulaté. Vhodné jsou také oválné či styl cat-eye neboli kočičí typ obrub.

PRO OBLIČEJ, KTERÝ JE DELŠÍ NEŽ ŠIRŠÍ (tzn. dlouhé čelo, vystouplé lícní kosti a zaoblená spodní čelist) doporučujeme obruby s nadměrnou velikostí čoček. Obruby MAXI velikosti jsou pro vás prostě top výběr. Vyvoláte tak iluzi širšího obličeje. V tomto případě můžete experimentovat s různými tvary. 

PRO TVÁŘE VE TVARU SRDCE jsou nejlepší volbou čtvercové nebo obdélníkové obruby. Takový typ obličeje je známý také jako trojúhelníkový a je pro něj typické široké čelo a malá brada. Tento typ obrub vyváží vzhled vašeho obličeje. Tomuto typu tváře sluší také kulaté a oválné brýle.